czwartek, 26 maja 2011

"Żyj z całych sił.."

Życie.. Często zastanawiamy się Po co żyjemy?? Czemu żyjemy tak a nie inaczej?? Staramy się znależć odpowiedzi na te pytania, ale one nie przychodzą ( przynajmniej nie zawsze ). Ostatnio czytałam książkę pt.: "Oskar i pani Róża". Nie czytałam jej po raz pierwszy, ale dopiero pierwszy raz zastanawiałam sie nad nią dłużej niz w trakcie czytania, no tak w końcu to moja lektura i analizowaliśmy ja na lekcji, ale nie o to mi chodzi. Czytając ją zauważyłam, że zawiera ona wiele pozytywnych emocji jak na książę, która niby ma być o śmierci, bo w końcu chłopka na końcu umiera - serio to nie jest o śmierci tylko o życiu. Bardzo spodobały mi się dwa teksty xD Uwaga cytuję:

"Próbowałem tłumaczyć rodzicom, że życie to taki dziwny prezent. Na początku się je przecenia:sądzi się, że dostało się życie wieczne. Potem się go nie docenia, uważa się, że jest do chrzanu, za krótkie, chciałoby się niemal je odrzucić. W końcu kojarzy się, że to nie był prezent, ale jedynie pożyczka. I próbuje się na nie zasłużyć."

"Tylko Bóg ma prawo mnie obudzić."

No i to chyba na tyle. O życiu rozwodzą się juz filozofowie więc po co ja mam to robić xD
Życzę miłego dnia i całego tygodnia.
                                                     

Życie = nierozwiązana zagadka dla ludzi od Boga??

4 komentarze:

 1. dlaczego zdradziłaś zakończenie?? a jak ktoś nie czytał? teraz czytając będzie mu smutno już na początku, ja czytając pierwszy raz miałam wielką nadzieję że zdarzy się cud, nie zakończyło się tak ale książka i tak mi sie podobała :) kasia

  OdpowiedzUsuń
 2. Dla mnie ta książka traktuje przede wszystkim o Życiu.Umieranie jest jego częścią. Warto nauczyć się jednego i drugiego, choć ten , kto potrafi pięknie żyć, ten będzie umiał tak też umrzeć.

  OdpowiedzUsuń
 3. Życie nierozwiązaną zagadką? Myślę, że przyjdzie moment, że znajdziemy odpowiedzi na wszystkie pytania, nie będzie już zagadek, tajemnic... Tylko Bóg!

  Tęskniłem za Twoimi wpisami!

  OdpowiedzUsuń
 4. Życie katolików, a w szczególności ich życie psychiczne, to wielka zagadka...

  OdpowiedzUsuń